ikonka synot

ikonka synot

pocitadlo

Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek

1.FC Slovacko

ikonka synot

FCS

1.FC Slovacko

cent.cz

Český vyhledávač CENT.CZ

www.svetovy fotbal.ic.cz

alfa

Alfa Elchron

vcela

Best

Slovenský vyhľadávač BEST.SK

ahne

Internetový vyhledávač AHNE katalog

SUPPORTERS

ikonka synot

Náš banner

ikonka synot

www.okbet.cz

ikonka synot

Články

SLOVÁCKO MÁ NOVÉHO MAJITELE!!!!!!!

SLOVÁCKO MÁ NOVÉHO MAJITELE!!!!!!!
JOOOOO!!!!!!!! V pondělí pili fanoušci fotbalového Slovácka na žal, když jejich tým po sedmi letech sestoupil z nejvyšší české soutěže. Včera dostali novou naději. Klub, který hraje své domácí zápasy na stadionu v Uherském Hradišti, koupil jeden z nejvýznamnějších regionálních podnikatelů, pětapadesátiletý Zdeněk Zemek. Kontrakt byl podepsán včera pozdě večer.

K rozhodujícímu jednání přímo v prostorách uherskohradišťském stadionu zasedli dosavadní majitel klubu Jan Řezník, Zdeněk Zemek a zakladatel klubu Ivo Valenta, který jako majitel vlastnických práv na 1. FC Slovácko prodej zprostředkoval.

"Jsem rád, že se transakce podařila a klub přešel do rukou podnikatele, který avizuje snahu se co nejdříve vrátit do první ligy," řekl pro MF DNES Ivo Valenta.

Kdo je nový majitel klubu Zdeněk Zemek?

Do firem jeho holdingu Z-Group patří například Železárny Veselí nad Moravou, ČSAD Vsetín či lázeňská sanatoria Miramare v Luhačovicích a Royal Spa v Mariánských Lázních, Velkých Losinách a Ostrožské Nové Vsi. Celkem jeho společnosti zaměstnávají zhruba sedm tisíc lidí.

Dosavadním vlastníkem 1. FC Slovácko byl pražský právník Jan Řezník. Od zakladatele klubu Ivo Valenty jej koupil 16. prosince 2004. Šéf holdingu Synot Ivo Valenta klub prodal v reakci na vývoj korupční aféry, jejímž symbolem se stal klub 1. FC Synot.

Přestože tehdy odcházel štědrý fotbalový mecenáš, který klub sponzoroval desítkami milionů korun ročně, Řezníkovi se zpočátku podařilo veřejnost udržet v euforii.

Kdo je Zdeněk Zemek

Do firem jeho holdingu Z-Group patří například Železárny Veselí nad Moravou, ČSAD Vsetín či lázeňská sanatoria v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Velkých Losinách a Ostrožské Nové Vsi. Jeho společnosti zaměstnávají zhruba sedm tisíc lidí.

Se Slováckem, které za časů Valentovy vlády pravidelně hrávalo evropský pohár Intertota, chtěl dál pronásledovat nejlepší domácí kluby. "Chceme navázat na práci rodiny Valentů a hrát evropské poháry. V této sezoně se do nich můžeme dostat přes domácí pohár," prohlásil Řezník při převzetí klubu.

Týmu se to málem skutečně povedlo, v českém poháru neuspěl až ve finále proti Baníku Ostrava. Přišel ale masivní hráčský výprodej, slabé posílení a pád v tabulce. Letos klub skončil poslední a vypadl z ligy. Se splácením akcií v hodnotě 73 milionů korun měl Řezník stále větší potíže, Valenta začal hledat nového zájemce.

Už v zimě jednal o převodu vlastnických práv s hulínským podnikatelem Zdeňkem Zlámalem, šéfem fotbalu v Kroměříži. Jednání ale ztroskotala na vysokých dluzích slováckého klubu.

Další snaha o změnu majitele přišla v závěru prvoligové sezony. Slovácko skončilo poslední s katastrofální bilancí tři výhry, deset remíz a sedmnáct porážek. Sestup mělo mužstvo jistý už tři kola před koncem.

"Jsem ale přesvědčen, že jsme našli způsob řešení současné situace a v nejbližších dnech změní klub majitele," prohlásil Ivo Valenta na začátku týdne v místním tisku. To se včera podařilo.

Poslední komentáře
02.06.2007 14:07:13: jooooooosmiley${1}
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.