ikonka synot

ikonka synot

pocitadlo

Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek

1.FC Slovacko

ikonka synot

FCS

1.FC Slovacko

cent.cz

Český vyhledávač CENT.CZ

www.svetovy fotbal.ic.cz

alfa

Alfa Elchron

vcela

Best

Slovenský vyhľadávač BEST.SK

ahne

Internetový vyhledávač AHNE katalog

SUPPORTERS

ikonka synot

Náš banner

ikonka synot

www.okbet.cz

ikonka synot

Články

MF DNES: Slovácku chci pomoct, říká Zemek

Slovácku chci pomoc,říka Zemek
Oficiálně se dnes představí nový majitel fotbalového Slovácka. Akcie klubu, který před týdnem sestoupil z nejvyšší soutěže, kupuje holding Z-Group významného regionálního podnikatele Zdeňka Zemka, jak MF DNES informovala už v sobotu.
„Lidé na Slovácku fotbalem žijí a bez změny majitele by se klub pravděpodobně již dlouho neudržel. Jsem tu doma, a proto jsem se rozhodl do klubu vstoupit a pomoci mu,“ uvedl pětapadesátiletý Zemek.
Definitivně tak skončila 29 měsíců dlouhá éra Jana Řezníka, pod jehož vedením zažil ambiciózní klub velký úpadek. Odešlo mnoho hráčů, za které podle informací Nedělního Blesku Řezník utržil téměř dvě stě milionů korun. Přesto skončilo Slovácko ve velkých ekonomických problémech.
„Jsem rád, že se transakce podařila a klub přešel do rukou podnikatele, který avizuje snahu se co nejdříve vrátit do první ligy,“ řekl MF DNES zakladatel klubu Ivo Valenta v pátek večer bezprostředně po dokončení kontraktu.
Řezník mu stále splácel klubové akcie a Valenta jako majitel vlastnických práv na 1. FC Slovácko proto prodej klubu zprostředkoval.
Změnu vlastníka slovácká veřejnost uvítala. Příchod Zemka, mezi jehož firmy patří třeba Železárny Veselí nad Moravou, síť lázní a autobusových dopravců po celé republice, je pro ně velkým příslibem pro rychlý návrat do první ligy.
„Pro Slovácko je důležité, aby přišel investor, který pokryje nároky klubu usilujícího o návrat do první ligy. Jelikož pan Zemek tyto možnosti má, tak tuto zprávu musí uvítat každý, kdo Slovácku fandí,“ zaradoval se trenér Pavel Malura.
Po sestupu z ligy byl sice připravený ve Slovácku skončit, teď chce ale Slovácko rychle vrátit mezi elitní českou fotbalovou společnost.
„S novými majiteli budu poprvé mluvit až na pondělním setkání, ale od vedení klubu už jsem dostal signál, že zájem o spolupráci z jejich strany bude. Je potřeba si říct podmínky další spolupráce, já se jí určitě bránit nebudu,“ podotkl kouč.
Narozdíl od úmyslů předchozího majitele Jana Řezníka, který nevylučoval další hráčský výprodej, chce Zdeněk Zemek udržet i přes sestup z ligy kádr pohromadě a ještě jej posílit. Své plány však Zemek podrobně představí až v nejbližších dnech.

 

Zdeněk Zemek

nový majitel 1. FC Slovácko
pětapadesátiletý podnikatel z Vlčnova
šéf holdingu Z-Group s ročním obratem téměř tří miliard korun
vlastník železáren (ve Veselí nad Moravou, Hrádku a Chomutově), dopravních společností s 900 autobusy v čele s ČSAD Vsetín a lázeňských sanatorií Miramare v Luhačovicích a Royal Spa v Mariánských Lázních, Ostrožské Nové Vsi a Velkých Losinách


Zdroj článku:
Mladá fronta DNES

Poslední komentáře
10.06.2007 20:36:36: Zemek je borec
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.