ikonka synot

ikonka synot

pocitadlo

Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek

1.FC Slovacko

ikonka synot

FCS

1.FC Slovacko

cent.cz

Český vyhledávač CENT.CZ

www.svetovy fotbal.ic.cz

alfa

Alfa Elchron

vcela

Best

Slovenský vyhľadávač BEST.SK

ahne

Internetový vyhledávač AHNE katalog

SUPPORTERS

ikonka synot

Náš banner

ikonka synot

www.okbet.cz

ikonka synot

Články

Malura lituje toho ze nesel do Sigmy

malura lituje toho ze nesel do Sigmy
Lituju, že jsem nešel do Sigmy, říká Malura
čtvrtek, 6.12.2007 9:50
malura_tiskovka_velky.jpg Desetidenní stáží v bundesligovém Bayeru Leverkusen sice nabral Pavel Malura spoustu cenných zkušeností. Po návratu se však dozvěděl, že za něj Slovácko, vedoucí tým druhé ligy, hledá náhradu. Není divu, že takovou zprávu na přivítanou nečekal.

"Sezona byla moc dobře rozehraná a vypadalo to opravdu na to, že bychom mohli postoupit. Pokud u toho nebudu, tak mě to bude hodně mrzet," přiznává.

Co na aktuální dění říkáte?
To nepotřebuje komentář.

Jste zklamaný z toho, že za vás vedení klubu hledá náhradu?
Především jsem tím zaskočený. I když si uvědomuju, že při práci trenéra v Česku se můžete dočkat lecčeho, ale pokud vás odvolávají z prvního místa v tabulce, tak je to trochu zvláštní, ne?

Oznámil vámto klub nejprve oficiálně?
Ne, vím to od novinářů. Ale tohle není důležité. Respektuju, že vedení klubu rozhodlo, že s mou prací není spokojeno, tím to pro mě končí.

Dokážete si poté představit, že byste ve Slovácku působil i dál?
Bylo mi řečeno, že momentálně hledají náhradu, kvalitnějšího trenéra, než jsem já. V případě, že se jim ho podaří najít, tak bude moje smlouva zrušena, ale do té doby dál platí. Nějaká varianta, že ve Slovácku zůstanu, existuje. Ale pro tým v tom případě nebylo nejšťastnější, že už se ten záměr vedení objevil v novinách.

V tabulce jste na prvním místě, máte nakročeno do první ligy. Znáte důvody, proč s vámi Slovácko nepočítá?
Pan Pojezný řekl ve Sportu, že podle nich nejsem týmový hráč. Neuvědomuju si, co to vlastně znamená. Prostě nevím.

Pochopil jsem, že vztahy mezi vámi a vedením klubu teď nebyly nejlepší. Je to tak?
Záleží, jak to kdo bere. Podle mě vedení klubu má nějaké názory na výkony v zápasech, já mám zase názory své. Vždycky si to vyříkáme. Neměl jsem pocit, že by mezi námi docházelo k radikálním neshodám. Bral jsem to jako normální výměnu názorů. Ale asi to každý posuzuje jinak.

Jste si vědom, že byste na podzim udělal chybu, které teď lituje?
Nelituji ničeho. Práce trenéra spočívá v tom, aby dokázal ztlumit veškeré tlaky, které se na mužstvo valí ze všech stran v době, kdy se hraje o postup či o mistra. A předat týmu svou vizi, na základě které pak získáváte body. Když se nedaří a nebodujete, pak je čas na změnu. Já mužstvo vedl podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale ve Slovácku to holt nestačilo.

Nelitujete, že jste v létě nepřijal nabídku Sigmy Olomouc?
Lituju.

Zažil jste jako hlavní trenér ve Slovácku krušné časy. Převzal jste tým, když tehdejší majitelé bankrotovali, i tak jste sklidil pochvalu už za poslední půlrok v první lize. Teď jste podzimním mistrem druhé ligy. Jak končící angažmá hodnotíte?
Přišel jsem ve složité době, kdy klub neměl finanční prostředky a lepili jsme to, jak se dalo. Ale vždycky se opíral o tým lidí, který jsme tady vytvořili. Nejprve asistent Martin Hřídel a všichni hráči v kabině, se kterými jsme táhli za jeden provaz a podávali i ve složité době maximální výkony. To samé můžu říct i teď, kdy se situace rapidně zlepšila a všechno funguje. Kvůli nim všem se mě aktuální dění tak dotýká. A právě proto musím říct, že celý rok mé práce byl obrovsky přínosný i krásný.

Máte teď nějakou nabídku?
Je pravda, že se něco začíná objevovat, ale zatím s nikým nejednám, protože jak už jsem řekl, smlouva ve Slovácku mi zatím dál pokračuje. A navíc si nejsem jistý, jestli bych po této situaci měl chuť okamžitě přijmout další mužstvo.

Autor: Radek Štěrba
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.