ikonka synot

ikonka synot

pocitadlo

Počítadlo.cz - statistiky návštěvnosti stránek

1.FC Slovacko

ikonka synot

FCS

1.FC Slovacko

cent.cz

Český vyhledávač CENT.CZ

www.svetovy fotbal.ic.cz

alfa

Alfa Elchron

vcela

Best

Slovenský vyhľadávač BEST.SK

ahne

Internetový vyhledávač AHNE katalog

SUPPORTERS

ikonka synot

Náš banner

ikonka synot

www.okbet.cz

ikonka synot

Články

exkluzivni rozhovory

exkluzivni rozhovory
Nad fotbalovým Slováckem začíná znovu svítat. Novým majitelem 1.FC Slovácko se totiž stal hradišťský podnikatel Zdeněk Zemek, který se v pátek navečer dohodl s Janem Řezníkem na podmínkách, za kterých Zemkův holding Z-group, patřící mezi deset největších soukromých společností u nás, odkoupil slovácký fotbalový klub.

Chceme co nejdříve opět hrát první ligu,“ řekl exkluzivně pro DDK jen pár minut po podpisu smluv Zdeněk Zemek. „Lidé na Slovácku fotbalem žijí a bez změny majitele by se klub pravděpodobně již dlouho neudržel. Jsem tu doma, a proto jsem se rozhodl do klubu vstoupit a pomoci mu,“ dodal Zemek, který si do managementu klubu dosadil zcela novou tvář. V představenstvu klubu usedla ekonomická ředitelka Z-group Marcela Mrázková. „Nejprve musíme získat licenci pro druhou ligu. Našim dlouhodobým cílem je pak vrátit se zpět do první ligy a hrát evropské poháry,“ uvedla zkušená krizová manažerka, po jejímž boku se bude starat o sportovní záležitosti dosavadní šéf Fotbalové akademie Petr Pojezný.

V pozadí jednání, které vedli ke změně majitele 1.FC Slovácko, stál podnikatel Ivo Valenta, kterému Řezník klub stále splácel. „Nemohl jsem nadále sledovat katastrofický scénář, který se v klubu a kolem něj odvíjel. Proto jsem inicioval tato jednání a jsem rád, že klub přebírá nový majitel, který chce klub ekonomicky stabilizovat a co nejdříve ho přivést zpátky do první ligy,“ řekl Ivo Valenta. Podle jeho slov navíc není vyloučené, že se některá ze společností holdingu SYNOT stane podporovatel „velkého“ fotbalu. „Na podpoře Fotbalové akademii se nic nemění. Navíc jsme se s panem Zemkem domluvili na tom, že pomůžeme i vlastnímu fotbalovému klubu,“ dodal Valenta s tím, že půjde řádově o několik milionů korun.

ZDENĚK ZEMEK: Chceme co nejdříve opět hrát první ligu
Fotbalové Slovácko se dočkalo. Kontroverzního Jana Řezníka nahradil v roli majitele klubu významný český podnikatel Zdeněk Zemek, který má na rozdíl od Řezníka pevný vztah ke slováckému regionu. To byl také jeden z nejvýznamnějších motivů proč se o fotbalový klub začal zajímat. Pár minut po podpisu se přímo na hrací ploše Městského fotbalového stadionu v Uherském Hradišti s námi exkluzivně podělil o první dojmy.


Pane Zemku, vaše společnost právě koupila fotbalový klub. Jaký máte vztah k tomuto sportu?
Fotbal jsem hrával aktivně jako žák a dorostenec ve Vlčnově. Pak se ze mě stal amatérský hráč, který sleduje dění v českém fotbale ale i ve světovém.


Takže fotbalovým fanouškem jste stále. Jste také fanouškem Slovácka?
Na Synot i Slovácko jsem často chodíval. Támhle nahoře je dokonce moje místo, na které jsem měl klasickou pernamentku… (ukazuje na hlavní tribunu).


Vy jste si ale vyzkoušel řídit profesionální fotbalový klub. Na konci devadesátých let jste stál v čele tehdejší Kovony Karviná, která se dokonce dostala i do první ligy.
Pravdu máte jen částečně. Asi před desíti lety jsem zdědil skutečně fotbalový klub v Karviné. To bylo v době, když jsem vlastnil karvinskou Kovonu, kterou jsem pak prodal. Fotbalový klub v Karviné jsem ale nikdy neřídil a ani jsem neovlivňoval jeho chod.


Ale s fotbalem jste se tam potkal?
To ano, ale bohužel spíše s jeho negativy. Trochu mě to odradilo od dalších aktivit směrem ke sportu. Vzhledem k tomu, že žiji v Uherském Hradišti, pocházím z tohoto okresu a jsem patriot tohoto kraje, tak je toto můj příspěvek regionu, aby jeho stěžejní a vrcholový sport se udržel na nejvyšší úrovni a stejně tak, aby se nejvyšší úrovni udržela i Fotbalová akademie, která je stěžejním pilířem klubu. Zároveň ji však vnímám jako velmi smysluplnou nabídku zájmové činnosti pro více jak čtyři stovky dětí a mladých, kteří se v ní vyžívají a pak nemají čas na různé společensky rizikové aktivity. To je nejvyšší smysl akademie a potažmo celého klubu.

Přestože se hlásíte hrdě k regionu, veřejnost vaši společnost příliš nezná. Většinu aktivit realizujete mimo region. Můžete ji tedy alespoň ve stručnosti představit?
Z-group patří mezi desítku největších soukromých společností v České republice. Roční obrat naší společnosti je patnáct miliard korun a zaměstnáváme na šest tisíc lidí po celé republice. Naše činnost není soustředěna ani do jednoho místa ani do jednoho odvětví. Nejsou to proto jenom veselské železárny, to je v současné podobě naše řekněme vlajková loď. Z hlediska své ekonomiky, počtu zaměstnanců je to firma střední, která má kolem 650 zaměstnanců. Takových firem máme ale několik.


Všechny vaše společnosti pracují se železem?
Ne, oblastí ve kterých podnikáme, je, jak už jsem naznačil, několik. Část aktivit je hutnictví, druhá, stejně velká aktivita je dopravní, což znamená z regionu například ČSAD Vsetín, Zlínská dopravní, ale třeba i kompletní doprava v západních Čechách. V Plzni i Karlovarském kraji máme dominantní postavení. Právě doprava je z hlediska zaměstnanosti skupinou největší. Ve svém portfoliu máme i strojírenské podniky, s doktorem Plachým máme podíl v lázeňských společnostech od Luhačovic až po Mariánské Lázně. Máme firmy zabývající se nemovitostmi, obchodní činností. Ve své podstatě je to několik desítek společností a také oborů. Hutnictví je se mnou asi spojováno nejvíce, ale dnes už to zdaleka není pravda.


Do fotbalu vstupujete s cílem využít jej jako marketingový nástroj vašich společností směrem k veřejnosti?
Pro nás to není otázka marketingu, protože náš produkt neoslovuje širokou veřejnost a tisíce firem, když pominu miliony přepravovaných pasažérů v autobusové dopravě. To je však jiná kapitola a ta se neoslovuje reklamou. Marketingově budeme chtít do hry zatáhnout jiné společnosti, které mohou fotbal využít pro svoji reklamu, protože fotbal tyto možnosti nabízí.


Máte představu o tom jestli to budou regionální společnosti nebo spíše národní či nadnárodní?
Je otázka, kdo se podaří zajistit. Základ by měl postaven na regionálních, pokud se podaří zajistit celostátní či evropské společnosti, tak to pochopitelně bude vítáno.


S jakými sportovními ambicemi do fotbalu vstupujete?
Pokud jde o sportovní ambice, tak budeme chtít co nejdříve hrát opět první ligu.


Máte představu co první liga ekonomicky obnáší?
Představu máme, myslím, že v tomto směru jsme v obraze. Vyhrát se ovšem musí každý zápas na hřišti. Ten nevyhraje žádný vlastník akcií ani manažer sedící na tribuně. Samozřejmě v optimálních podmínkách, to znamená aby do toho nezasahovaly okolní vlivy jako jsou rozhodčí. Fotbal chceme dělat v duchu fair-play.


Co vám bylo a je na klubu nejsympatičtější?
Určitě široká divácká podpora, kterou si tady oddíl vybudoval.


Každé ligové utkání bylo na Slovácku nejenom sportovním zážitkem, ale i kulturně společenským. Chcete na tento trend navázat?
Určitě se budeme snažit navázat na všechno to pozitivní, co tady bylo a budeme hledat také nové náměty. To už záleží ale spíše na výkonných manažerech než na mě.


Významným partnerem klubu bylo a je město Uh. Hradiště. Jste spolu v kontaktu a jak se díváte na vzájemnou spolupráci?
S městem jsme už komunikovali a považujeme jej za jednoho z pilířů klubu a dalšího rozvoje fotbalu už jenom proto, že město postavilo takovýto nádherný stadion.


Můžete naznačit, kudy se bude ubírat současnost ligového kádru? Hovoří se o výprodeji….
Tyto záležitosti přijdou na řadu v příštím týdnu a zatím bych nechtěl předbíhat, poněvadž jednání nás teprve čekají. Nejbližším cílem je získat ligovou licenci, abychom 22. června měli jistotu, že budeme hrát druhou ligu. To je základní cíl, na který se musíme aktuálně soustředit.

IVO VALENTA: Nevylučuji, že se logo Synotu objeví na dresu
Před 29 měsíci prodal slovácký prvoligový klub Janu Řezníkovi a jeho nově založené společnosti Fotbal Invest Group. Minulý pátek stál v pozadí transakce, která přivedla 1. FC Slovácko do náručí úspěšného regionálního podnikatele Zdeňka Zemek, který stojí v čele holdingu Z – group, jež patří mezi deset největších soukromých společností v České republice. „Nechci, aby to lidé chápali tak, že se jen snažím dokazovat, že mi na budoucnosti fotbalu na Slovácku opravdu záleží. Na druhou stranu jsem již nemohl nadále sledovat katastrofický scénář, který se v 1. FC Slovácko odvíjel,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro DDK monacký podnikatel Ivo Valenta.

Přesto, že jste 1. FC Slovácko prodal již před více jak dvěmi lety, akcie klubu de facto stále ještě patří vám, protože vám společnost Jana Řezníka doposud ještě nesplatila kupní cenu. Je to důvod, proč jste se tak významně angažoval do převodu klubu na nového vlastníka?
Důvodů je pochopitelně víc. Je již veřejným tajemstvím, že smlouva, kterou jsme uzavřeli s panem Řezníkem při prodeji fotbalového klubu, měla v sobě pojistku, podle níž akcie přejdou na kupujícího teprve v okamžiku, kdy splatí celou kupní cenu. Na druhou stranu jsem vždy tvrdil, že mi fotbal na Slovácku není lhostejný. Bylo to tak v minulosti, je tomu stejně i dnes.


Došla vám tedy trpělivost?
Není to otázka trpělivosti, ale skutečně jsme se již nemohl dívat na to, co se v klubu a kolem něj dělo. Bezhlavá hráčská politika, totální absence solventních reklamních partnerů navíc umocňovaná snahou několika rádoby fotbalových odborníků ukořistit pouze tučné provize jsou toho jen malým výčtem. Vysoká zadluženost klubu, problémy s arbitrážemi a pád z první ligy jsou toho naopak důkazem. Kdyby bylo pouze na mně, tak bouchnu do stolu, klub panu Řezníkovi jednoduše řečeno seberu a nedostane za něj víc než symbolickou jednu korunu. Ale protože se objevili vážní zájemci o majetkový vstup do 1. FC Slovácko, vrátili jsme se k jednacímu stolu a snažili jsme se najít racionální řešení současné situace. Jsem rád, že se to povedlo.


Nelitujete s odstupem času, že jste tedy 1. FC Slovácko prodal právě panu Řezníkovi?
Na konci roku 2004 neexistovalo jiné reálné řešení. Ale řeknu vám, že kdybych věděl, že to tak dopadne, tak bych to nikdy neudělal. To bych klub raději převedl za nějakou symbolickou částku na fanoušky nebo nějaké občanské sdružení. Garance pana Řezníka, že za nim stojí silní investoři připraveni klub financovat desetimilionovými částkami se rozplynuly jako pára nad hrncem stejně jako další sliby, které dal nejen mně, ale především zdejším fanouškům, kteří dlouhou dobu chtěli věřit, že Jan Řezník dokáže ligu v Hradišti udržet. Bohužel se tak nestalo. Proto jsem rád, že klub dnes převzal nový vlastník, který avizoval nejen snahu klub ekonomicky stabilizovat, ale také jej co nejdříve vrátit mezi českou elitu.


V minulých dnech se však někteří lidé z dnes již minulého vedení klubu nechali slyšet, že Slovácko chtějí koupit i tajemní zájemci z Německa ...
Jsem přesvědčen o tom, že to byla pouze uměle vyvolaná mediální bublina, která měla vytvořit další prostor pro spekulace, celý proces prodeje klubu oddálit a především uměle zvyšovat jeho prodejní cenu. Ironicky řečeno – i to byl důkaz kvality lidí, kterými se pan Řezník obklopil.


Roli Jana Řezníka tak od 1. června přebírá Zdeněk Zemek, který by vám měl doplatit zbytek splátek za klub. Je tomu tak?
Ano, je to tak. Nicméně jsme se domluvili na tom, že umořím část splátek v řádech několika milionů korun. S panem Zemkem jsme se bavili o jeho ambiciózních plánech, kterým fandím a rád pomůžu tomu, aby se slovácký fotbalový klub opět co nejdříve vrátil mezi českou elitou.


Znamená to tedy, že holdingu SYNOT bude nějak významněji financovat 1. FC Slovácko?
Holding SYNOT každoročně přispívá několika miliony korun na činnost Fotbalové akademie, která je skutečnou budoucností tohoto klubu. Tuto podporu pochopitelně zachováme i do budoucna. Zároveň není vyloučené, že některá ze společností holdingu SYNOT uzná z marketingových důvodů za vhodné presentovat se prostřednictvím slováckého klubu.


Je tedy možné, že se logo SYNOTU vrátí třeba na dres Slovácka?
To nevylučuji ... V každém případě to neznamená, že bychom do klubu jakkoliv majetkově vstupovali. To je opravdu pro nás již jednou pro vždy definitivně uzavřená kapitola.


Neobáváte se, že by se negativní zkušenosti z působení Jana „Krkovičky“ Řezníka mohli opakovat?
Neobávám a mám k tomu hned několik důvodů. Holding pana Zemka patří mezi nejsilnější firmy na trhu. Navíc je jeho podnikání rozloženo do mnoha oblastí, což přispívá k jeho stabilitě. Navíc si do řízení klubu dosadil dva velmi schopné lidi. Po třech letech se do vedení Slovácka vrací žena. Marcela Mrázková bude mít podle mých informací na starosti především ekonomiku klubu. Druhým členem představenstva je Petr Pojezný, velmi zkušený fotbalový oborník, jehož kvality se ukázaly již při vedení Fotbalové akademie. Věřím, že spolupráce těchto dvou osob brzy přinese ovoce.

Pojezný: Kádr by měl zůstat pohromadě

Nejužší vedení 1.FC Slovácko má novou podobu. Vedle Marcely Mrázkové, která přichází ze Zemkova holdingu aby hlídala především ekonomiku klubu bude hlavní osobou Petr Pojezný, dosud pracující v klubu jako manažer mládeže pečující o Fotbalovou akademii. V posledních týdnech a měsících však stále více promlouval do klíčových otázek. Neutěšená situace se totiž začínala dotýkat i mládežnické akademie.

Prý jste byl dokonce rozhodnut raději odejít z klubu než se dívat na jeho postupný zánik?

„To máte pravdu. Skutečně jsem byl rozhodnut nepokračovat v práci, pokud nedojde v klubu k radikálním změnám. Pod vedením pana Řezníka totiž ztrácela smysl i moje práce s mládeží. Vyznačovala se především nekompetenčností a chaosem. Vydělaná koruna se hledala za vším i za prodejem ještě nevyspělých hráčů. Pod takovou prací jsem skutečně nechtěl být podepsán. Proto jsem si vzal dovolenou a panu Řezníkovi řekl, že pokud bude v klubu i nadále, tak já v práci pokračovat nebudu.“

Nakonec tedy odešel Řezník a vy se posunete v hierarchii klubu o něco výše. Už máte s novým majitelem a paní Mrázkovou vyjasněno, za co budete odpovídat?

„K přesnému rozdělení kompetencí dojde v následujícím týdnu, ale při přípravných rozhovorech mně bylo naznačeno, že se ode mě očekává vedení celého sportovního úseku klubu.“

Takže opustíte post manažera pro mládež?

To ne. Dělat budu i akademii. Koneckonců, vždy byla součástí jednoho klubu.“

Přestože máte jednání se zaměstnanci klubu ještě před sebou, určitě máte svoji představu, jaká by měla být struktura sportovního managmentu.

„Představu určitě mám. Uvidíme ale jak dopadnou nejbližší jednání. Domnívám se, že v první fázi by se nemělo nic měnit. Každý by měl dostat šanci ukázat co v něm je a jak to s klubem myslí. Znovu ale opakuji, nechci předbíhat výsledky jednání.“

Jak to bude vypadat s realizačním týmem?

„Ani tady podle mého názoru by nemělo dojít k radikálnímu řezu. Tady nás bota netlačí. Realizační tým byl zcela funkční. Problémy byly především v ekonomické oblasti. Ty musíme řešit co nejdříve.“

V tisku se spekuluje otázka trenéra Pavla Malury. Zůstane podle vás u mužstva?

„Naším zájmem každopádně je, aby zůstal. Už jsem s ním předběžně hovořil a také on vyjádřil přání vrátit Slovácko do nejvyšší soutěže.“

Hodně se mluví také o výprodeji mužstva.

„Mým zájmem, který se shoduje se zájmem majitele je, aby kádr zůstal co nejkompletnější. Naopak myslím, že bude potřeba jej spíše posílit. S výjimkou Darka Šuškavčeviče a Pavla Němčického mají u nás všichni hráči platné smlouvy. Budeme se chtít domluvit i s nimi na obnovení kontraktů. Samozřejmě nelze vyloučit, že přijde natolik zajímavá nabídka, kterou prostě nepůjde odmítnout. Navíc budeme se snažit respektovat přání hráčů a pokud třeba Ivana druhou ligu nebude chtít hrát a dostane on i my adekvátní nabídku, tak mu bránit nebudeme. Každopádně ale jen za předpokladu srovnatelné náhrady.“

Hovoříte o posílení mužstva. Máte už konkrétnější představu?

„S trenérem Malurou jsme se shodli, že posílit musíme především v ofenzivní části mužstva. Tzn. na postu útočníka a ofenzivního záložníka. Trenér má v hledáčku několik hráčů a o těch jménech budeme určitě jednat.“

Udržet kádr a ještě jej posílit, to znamená ovšem určité ekonomické závazky. Bude na ně klub mít?

Samozřejmě, že jsme si toho vědomi a s novým majitelem jsme o těchto otázkách hovořili. Takže víme co říkáme.“

Na co se budete muset soustředit v nejbližších dnech?

„Především na získání licence. To je priorita dnešních dní. A nečeká nás nic lehkého, protože předcházející majitel po sobě zanechal hodně nevyřešených věcí.“

Vrátím se na začátek rozhovoru, kde jste řekl, že zůstanete v klubu jen pokud dojde k radikálnímu obratu. Podle vašeho názoru je tedy vstup společnosti pana Zemka do kopané dostatečnou zárukou?

„Osobně tomu věřím. Potvrdit to mohou už první dny. S panem Zemkem jsem měl několik jednání a na všech byla vidět jednoznačná snaha pomoci fotbalu na Slovácku. Jsem přesvědčen, že tato snaha je upřímná a proto chci fotbalu pomoci i já.“

Slovácko je ženám zaslíbeno
Fotbalový klub měl už jednou ve svém čele ženu, Janu Náplavovou – Čechovou, pod jejímž vedením se klub dokázal zachránit v nejvyšší soutěži, přestože jej zatěžoval dvanáctibodový odpočet. Možná symbolicky i teď, kdy se dotkl fotbalového dna, se do jeho čela staví další žena - Markéta Mrázková, která pracuje ve společnostech Zdeňka Zemka jako ekonomická ředitelka. „Já ale v čele nebudu rozhodně sama. Sportovní část bude mít na starosti Petr Pojezný,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro DDK Markéta Mrázková.


Už máte mezi sebou rozděleny kompetence?
To jsme ještě nestihli a čeká nás to v nejbližších dnech. Dosud jsme řešili audit klubu, jeho závazky a projednávali jsme sportovní strategii, abychom věděli do čeho jdeme. V příštím týdnu budeme tvořit plán a upřesníme rozpočet klubu. Hlavním cílem bude sanovat společnost, protože klub má řadu závazků k hráčům a ostatním subjektům včetně státu. To chceme řešit aktuálně. Na Petra Pojezného necháme sportovní záležitosti. Je v této oblasti zkušený, pracoval v ní a dobře jí rozumí.


Máte představu o struktuře klubu, jeho managementu?
Představu máme, ale budeme ji upřesňovat příští týden.


Dá se očekávat personální zemětřesení?
S každým, kdo tady pracuje chci hovořit, abych věděla, co chce dělat a co umí, a podle toho se budeme rozhodovat. Budeme chtít mít co nejefektivněji vynaložené náklady.


Na řízení klubu se budete podílet přímo na místě a nebo budete mít na starosti i jiné záležitosti ve vašem holdingu?
Mám i jiné aktivity, ale v tomto období je fotbal na Slovácku priorita.

Takže budete pracovat přímo na stadionu?
V nejbližších minimálně dvou měsících to bude moje hlavní náplň práce.

Co vám říká fotbal? Zajímala jste se dosud o něj nebo jej znáte jen s televizní obrazovky.
Fotbal mám ráda, ale ráda mám hlavně jiné sporty. Jsem horolezec, ráda hraji tenis. Fotbal ale ráda mám, jsou tam pěkný chlapi (smích).


Nebyla to ale vaše hlavní motivace, proč jste na takovou nabídku kývla?
(smích) To samozřejmě ne. Hlavní motivací je to, že mně pan Zemek věří, že to zvládnu.


Součástí klubu je také ženská složka. Vnímali jste ji při přebírání klubu a budou mít ženy zelenou?
Vnímali jsme ji velmi pozitivně. Už tady zaznělo, že pan Zemek má malou dceru, která začíná fotbal hrát, takže možná jednou oblékne dres Slovácka (úsměv). Ženy budou mít zelenou, vždyť je to v současnosti mužstvo hrající nejvyšší soutěž. Ale konkrétní věci necháme na sportovním vedení.


Takže i jednání s panem Malurou, trenérem mužstva a hráči necháte na Pojezném.
Ne, tyto rozhovory povedeme společně. První schůzku s trenérem, stejně jako se zaměstnanci budeme mít hned v pondělí a s hráči jakmile se vrátí z dovolené.

JAN ŘEZNÍK: Na slovácký fotbal jsem nezanevřel
Dvacet devět měsíců trvala vláda společnosti Fotbal Invest Group nad fotbalem ve fotbalovém Slovácku. Přestože klubem a společností za tu dobu prošla řada lidí, nakonec v ní zůstal osamocen Jan Řezník, kterého opustili všichni přátelé i pseudopřátelé. Šestatřicetiletý právník, který se dostal v posledních týdnech pod soustředěný tlak veřejnosti se nakonec rozhodl společnost Fotbal Invest Group prodat a tím tak opustit fotbalový klub, který se propadl do druhé ligy.


V pátek večer jste podepsal smlouvu o prodeji vaší společnosti Zdeňku Zemkovi, znamená to váš skutečný a definitivní odchod ze slovácké kopané?
Ano. A myslím, že jsem fotbal na Slovácku předal do dobrých rukou. Přestože jsem nedostal vše co jsem do klubu vložil, udělal jsem maximum pro to, aby se co nejdříve kopala na Slovácku znovu nejvyšší soutěž.


V klubu jste působili dva a půl roku. Jak toto období hodnotíte a kde podle vašeho názoru nastaly klíčové chyby?
Dvě sezóny byly krásné a nepovedla se až tato poslední. Za tuto dobu se objevili různé skutečnosti a já v tuto chvíli nedokáži říci, kde jsem udělal zásadní chyby. Určitě se za dva roky změnil celý český fotbal a s ním pochopitelně i fotbalový trh. Ceny za hráče i další související věci jsou někde zcela jinde než v období, kdy jsme do fotbalu vstupovali. Myslím tedy, že to není jen o chybách, ale především o změnách na celém fotbalovém trhu.


Fotbalovým klubem za dva roky prošla velká řada funkcionářů. Jen v křesle ředitele klubu se vystřídali Minář, Vaverka, Bejlek a Mlčoch. Podobně to bylo na pozicích sportovních ředitelů i trenérů prvního mužstva. Klub už navenek působil těmito změnami jako nestabilní.
To si nemyslím. V klubu pracoval vždy kvalitní tým lidí a pokud jde o změny na trenérských postech, tak ty k fotbalu prostě patří. Jednoduše jsme po sportovní stránce neuspěli. Pokud bychom byli sportovně úspěšní, tak tady asi dnes nestojíme a nebavíme se o našem odchodu.“


Přece jen ale opakovaná změna koncepcí měla určitě vliv na sportovní výsledky?
Když se začala krize v klubu prohlubovat, tak lidé z něj začali odcházet. Já ale svoji koncepci a představy o fotbale nikdy nezměnil. Snažil jsem se dělat fotbal kontinuálně. To je můj osobní názor, se kterým pochopitelně nemusíte souhlasit.


Budete se na fotbalové slovácko vracet a nebo dneškem za ním zabouchnete dveře?
Určitě se budu vracet. Mám odsud ženu, takže už to bude důvod k mým návštěvám Slovácka. samozřejmě, že nezanevřu ani na fotbal. Mám jej rád a budu mu nadále fandit a držet palce. No a pokud bude chtít někdo ode mě pomoc, tak ji rád poskytnu. Teď si ale dám od fotbalu aspoň na dva měsíce pauzu a nechci o něm nic slyšet.


Tlak, který byl na vaši osobu ze všech stran enormní nakonec rozhodl o tom, že klub prodáte?
Už jsem skutečně neměl sílu, abych pokračoval a pokud se objevil někdo, kdo chce pokračovat v tom dobrém, co tady bylo, tak to byl ten nejdůležitější moment v mém rozhodnutí předat tu fotbalovou káru tomu, kdo ji dokáže dotlačit tam, kam si to lidé přejí. Panu Zemkovi přeji jen to nejlepší a držím mu palce, aby se s klubem vrátil co nejdříve do nejvyšší soutěže. Snad se mu to podaří už během příští sezóny a ať se mu daří.


Neztratil jste chuť do fotbalu? Jakou nejvýraznější zkušenost si ze Slovácka odnášíte?
Chuť jsem neztratil, ale zkušenost jsem pochopitelně získal. Dnes bych už sám do fotbalu nikdy nevstoupil. V tomto jsem už skutečně poučen.


Byl pro vás fotbalový klub velkým soustem?
Na české poměry určitě. A může si jej dovolit jen pár lidí jako například pan Valenta nebo jen pár firem jako např. Hamé nebo Z-group.“


Když jste do fotbalu vstupovali, tak jste si tuto skutečnost neuvědomovali?
Už tehdy jsem prohlásil, že jsem schopen takový klub utáhnout sám dva roky a svoje slovo jsem splnil. Tento rok byl vlastně už navíc. Hlavním důvodem byl ale opravdu fakt, že ceny hráčů za ty dva roky výrazně klesly a také, že už nedochází k častým transferům.


Vraťme se ještě na začátek vašeho působení ve fotbale. To jste si skutečně tehdy neuvědomovali, že s prázdnou kapsou se fotbal dělat nedá? Snad jste už tehdy nepředpokládali, že klub budete živit jen z prodejů hráčů?
To ne, měli jsme skutečně v plánu, že přijde nějaký investor, generální sponzor. Bohužel se ukázalo, že přivést na Slovácko nějakého investora je nereálné. Do fotbalu obecně dává peníze málokdo. A pokud fotbalu neholduje přímo majitel či ředitel firmy, tak je to skutečně úkol nereálný.


A když jste se rozhodli dělat fotbal, tak jste měli alespoň reálný příslib nějakého takového partnera?
Příslib jsme měli po celou dobu od dvou, tří firem, ale nikdy to nedošlo k úspěšnému konci.


Neprozradíte alespoň teď jejich jména?
Nezlobte se, ale neprozradím. Ty firmy by to cítili jako urážku a zlobili by se na mě tak, jako třeba firma Barum, kterou jsem nepřímo vzpomněl.


Když jste zjistili, že z bohatého partnera nebude nic, tak jste nedokázali přehodnotit pohled na fotbal a třeba i některé kroky, které jste učinili. Např. letní totální zemětřesení v klubu, počínaje trenérským křeslem a konče příchodem skoro patnácti cizích hráčů?
Samozřejmě, že jsme hledali náhrady. Tak jak hledáte náhradu za hráče, tak ji musíte hledat i za partnery. Bohužel se nám to nepodařilo.


Asi jste čekali i větší zájem ze strany místních podnikatelů?
To jsme rozhodně čekali a uvidíme, jak se to podaří panu Zemkovi, který je místní. Věřím, že je dokáže přitáhnout daleko lépe než se to podařilo nám.

Zdroj článku: Dobrý den s kurýrem

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.